Στο 14′, ο Βλαχομήτρος μετά από ασίστ του Κάσσου  σκόραρε για τη Νίκη κάνοντας το 1-0. Στα επόμενα λεπτά, ο Ηρακλής ανέβασε την απόδοσή του.

Στο 45′ ο Τότσκας έκανε σουτ,ο Μπάγιτς απόκρουσε και ο Παπαστεριανός από κοντά έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Από το 58′ η Νίκη αγωνίστηκε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Λούκας Γκαρσία με κόκκινη κάρτα.

Οι συνθέσεις:

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Αθανασίου (71′ Ροχάνο), Κάσσος, Γρομητσάρης, Αλιατίδης, Ανδρέου, Μέτσε, Τσουκαλάς, Γκαρσία, Βλαχομήτρος (63′ Μιράντα), Τζιώρας (63′ Κουσκουνάς).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Πήλιος (90+2′ Μασούρας), Α. Παπαστεριανός, Κωστούλας, Πατράλης, Μ. Παπαστεριανός, Τότσκα (66′ Κάκκο), Καρτσαμπάς, Τόμας, Μπαστακός (75′ Άλεξιτς).

Νίκος   Βητσόπουλος

Προηγούμενο άρθροΤο σήκωσε η Τσέλσι και έγραψε ιστορία, 2-1 την Παλμέιρας στην παράταση!