Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (Cosmote Sport 6) η μάχη του Στέφανου Τσιτσιπά με αντίπαλο τον Αρτούρ Φις, για τα ημιτελικά του τουρνουά της Αμβέρσας.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας απέναντι στον Γάλλο (No 38) θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη, προκειμένου να σφραγίσει το εισιτήριο για τον τελικό.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Ο «Στεφ» προκρίθηκε στα ημιτελικά, επικρατώντας με 2-0 σετ (6-3, 6-3) του 31χρονου Γερμανού, Γιάνικ Χάνφμαν.

Ο νικητής θα παίξει την Κυριακή στον τελικό με τον Αλεξάντερ Μπούμπλικ (Νο 36) από το Καζακστάν, ο οποίος άφησε εκτός τον Γερμανό Μαξιμίλιαν Μάρτερερ (Νο 127).

Το πρώτο σετ ήταν πολύ ισορροπημένο και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Με τους δύο τενίστες να υπερασπίζονται το σερβίς τους το σετ κρίθηκε στο τάι μπρέικ όπου ο Γάλλος ήταν πιο ψύχραιμος καταφέρνοντας να αποκτήσει το προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό.

Προηγούμενο άρθροΝίκος Παπαπέτρος για την ΑΓΕΤ: Όταν η εταιρεία εκπροσωπείται δια του σωματείου της…
Επόμενο άρθροΝέο ρεκόρ στα τουριστικά έσοδα στο 8μηνο – Άγγιξαν τα 14,6 δισ. ευρώ