Εκπληκτική η Μαρία Σάκκαρη (Νο.9 στην παγκόσμια κατάταξη) νίκησε με 2-1 σετ (6-4, 6-7, 6-2) την 20χρονη Αμερικανίδα Κόκο Γκοφ (Νο 3), σε ένα συναρπαστικό αγώνα διάρκειας 2 ωρών και 41 λεπτών, που διεκόπη δύο φορές λόγω βροχής (η πρώτη διακοπή είχε διάρκεια 25΄και η δεύτερη άγγιξε τις δύο ώρες), και προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά της Καλιφόρνια «Indian Wells».

Εκεί θα αντιμετωπίσει την Ίγκα Σφιόντεκ, η οποία χρειάστηκε μόλις 69 λεπτά για να νικήσει την Μάρτα Κάστιουκ με 6-2, 6-1 και να εξασφαλίσει συμμετοχή στον τελικό του Indian Wells για 2η φορά στην καριέρα της, φτάνοντας παράλληλα στον 10ο τελικό WTA 1000.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Περισσότερα Εδω

Προηγούμενο άρθροΟ Δήμος Ρήγα Φεραίου για την επίθεση σκύλου σε μαθήτρια του Βελεστίνου
Επόμενο άρθροΗ ΕΣΗΕΜ-Θ καταγγέλλει τη στοχοποίηση δημοσιογράφων από αστυνομικούς