Βαριά εντός έδρας ήττα με 7-0 από τον Παναθηναϊκό στο ”Βασδέκειο” για την 20η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών, υπέστη την Κυριακή ο Βόλος 2004.

Τα 6 από τα 7 γκολ των πράσινων πέτυχε η Σπυριδωνίδου, η οποία στα τελευταία λεπτά έχασε και πέναλτι!!!

Το σκορ άνοιξε η Σπυριδωνίδου με εύστοχο πέναλτι στο 17′, το οποίο κέρδισε η ίδια από τη Βέτσικα. Στο 22′ και στο 23′ η ίδια παίκτρια πέτυχε άλλα 2 φκολ, κλείνοντας το ημίχρονο με 0-3.

Στο 49′ πάλι η Σπυριδωνίδου με σουτ-πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Η Κανέλλου έκανε το 0-5 στο 65′. Η Σπυριδωνίδου στο 75′ έγραψε το 0-6 και η ίδια ολοκλήρωσε το…..μαρτύριο για τις γηπεδούχες, κάνοντας το τελικό 0-7 στο 79′.

Οι συνθέσεις:

Βόλος 2004 (Κουσκούνη): Θεοχάρη, Νικοπούλου, Κέκου, Νέννε, Ζήγρα (46′ λ.τ. Γκέκου), Τσούκα, Βέτσικα, Κατσιγιάννη, Νάνου Ευαγγελία (58′ Νάνου Ευφροσύνη), Παπαδοπούλου, Μπάρτζου.

Παναθηναϊκός: Δημητροπούλου, Κακαμπούκη, Ρόγκαν, Σιαφαρίκα (46′ Κοκοτσάκη), Κατωπόδη (46′ Λόγου), Νεφρού (69′ Δούλη), Ντομόντ, Γκραντ (46′ Κανέλλου), Σπυριδωνίδου, Νταρζάνου (58′ Τσιρούλη), Σιδηρά.