Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (Novasports 2) στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας το παιχνίδι ανάμεσα στον Λεβαδειακό και την ΑΕΚ, οι οποίοι αναμετρώνται, για την 3η αγωνιστική της Super League.

Oι «κιτρινόμαυροι», έχοντας τη συμπαράσταση των φιλάθλων τους, που ταξίδεψαν μεμονωμένα στη Λιβαδειά, θα προσπαθήσουν να φύγουν με τη νίκη από το στάδιο «Λάμπρος Κατσώνης» , προκειμένου να επιστρέψουν στις επιτυχίες.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Η ομάδα του Αλμέιδα προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Λαμία και ως εκ τούτου δεν θέλει να έχει σε δεύτερο διαδοχικό ματς βαθμολογικές απώλειες.

Στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς για να παρακολουθήσει το ματς βρίσκεται και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΑΕΚ, Μάριος Ηλιόπουλος.

Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι προέρχονται από την ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό, ματς όπου έχασαν τον βαθμό στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Βασικός για πρώτη φορά με την ΑΕΚ ξεκίνησε ο Έρικ Λαμέλα, ενώ αντίθετα εκτός αποστολής έμεινε ο Άμραμπατ.

Λεβαδειακός-ΑΕΚ 0-0