Εκπληκτικοί οι νέοι του Βόλου (Κ 19), έδειξαν τον δρόμο στους μεγάλους, αφού νίκησαν την ΑΕΚ με 3-2 στα Σπάτα.

Μάλιστα οι νεαροί κυανέρυθροι ανέτρεψαν το σε βάρος τους 1-0 και κατάφεραν να πετύχουν τρία τέρματα  προηγούμενοι με 3-1 στο 54′.

Το σκορ άνοιξε για την ΑΕΚ μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Μούτσα με σουτ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παλαιολόγου και κεφαλιά του Κοντορουχά, όμως το σκορ ημιχρόνου ήταν 1-2, αφού οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 21′ με τον Σάντη και στο 44′ με τον Νταϊλάνι.

Στο 54′ έγινε το 1-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη, στο οποίο είχε υποπέσει ο Ελέζι, και το σκορ έκλεισε στο 90′ με το γκολ που σημείωσε ο Αλβάρεζ για την ΑΕΚ.

Πηγή: TOTAL VOLOS

Νίκος  Βητσόπουλος

Προηγούμενο άρθροΥπουργείο Παιδείας: Αυτές είναι οι αργίες για τα σχολεία τη νέα σχολική χρονιά
Επόμενο άρθροΠροϊόν μοντάζ βλέπει η Διαμαντοπούλου πίσω από φερόμενη ανάρτησή της με λόγια της Κεραμέως