Ισόπαλες αναδείχθηκαν η Καβάλα και η Νίκη Βόλου  με σκορ 1-1 για την 4η αγωνιστική της Super League 2, σες παιχνίδι με έντονες συγκινήσεις στο τέλος.

Ο Μάντιτς άνοιξε το σκορ στο 80′ για τους γηπεδούχους, αλλά ο Τζιώρας ισοφάρισε στις καθυστερήσεις για το τελικό 1-1.

Στους τρεις βαθμούς χωρίς νίκη έμειναν οι δύο ομάδες, στην 6η θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό πάνω από τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, τον Διαγόρα Ρόδου και τον Ηρακλή.

Ελάχιστες καλές στιγμές είχε το πρώτο ημίχρονο με μοιρασμένη κατοχή της μπάλας και από μία τελική προσπάθεια για τις δυο ομάδες.

Στον ίδιο ρυθμό και το δεύτερο ημίχρονο μέχρι το γκολ των γηπεδούχων στο 80′ για να έρθει η ισοφάριση από των Τζιώρα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις:

Καβάλα (Καραμπετάκης): Αστράς, Τσαμούρης (68′ Σμίλτος), Ίτσιος, Πάσατζιτς, Κατσούρρι, Δημητριάδης (59′ Γκέκας), Γαβριηλίδης, Λέλεκας (59′ Ντε Ολιβέιρα), Παπαδόπουλος (59′ Μέτσε), Εμπούκα (33′ Κασέμι), Μάντιτς,.

Νίκη Βόλου (Ξηροφώτος): Τσέλιος, Οικονομόπουλος, Μάταους, Προδρομίτης, Νταμιάν Σίλβα, Εντ Κάρλος (58′ Τζιώρας), Λίταινας, Ταβάρες, Δούμτσης (58′ Σπυρίδης), Αρίας (66′ Τσιλιγγίρης), Βερνάρδος.